Вступнику

Напрями навчання

Як готуватися

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

ФАКУЛЬТЕТ  МАТЕМАТИКИ І ІНФОРМАТИКИ

Спеціальності:

Математика

Прикладна математика

Комп’ютерні науки

Середня освіта, спеціалізація «Математика»

Декан: доктор техн. наук, професор

Жолткевич Григорій Миколайович

Адреса: пл. Свободи, 4, м. Харків, 61022

Тел.: +038-057-707-55-35, +038-057-707-54-81,

http://math.karazin.ua/

https://t.me/mathStartKarazin

Підготовка математиків і механіків у Харківському університеті ведеться з початку 19-го сторіччя.  Славетні традиції Харківської математичної школи були закладені всесвітньо відомими математиками і блискучими педагогами. Сучасний факультет математики і інформатики – це продовження традицій цієї класичної школи та, водночас, розвиток і поширення найсучасніших наукових галузей, це елітна освіта та широкі перспективи працевлаштування.

У складі факультету – 60 викладачів, серед яких академіки та члени-кореспонденти Національної академії наук України, 20 докторів та 30 кандидатів фіз.-мат. наук.  На факультеті навчаються близько 400 студентів. У 2016 році на перший курс «на бюджет» ми прийняли 80 студентів.

Студентська команда SobolevTeam у фіналі чемпіонату світу з програмування в 2015 році:

  • Яку спеціальність можна обрати?

–  «Математика» – з присвоєнням кваліфікації «бакалавр/магістр  з математики»;

– «Прикладна математика» – з присвоєнням кваліфікації «бакалавр/магістр з прикладної математики»;

– «Комп’ютерні науки» – з присвоєнням кваліфікації «бакалавр/магістр з комп’ютерних наук та інформаційних технологій;

– «Середня освіта» – з присвоєнням кваліфікації «бакалавр/магістр середньої освіти, вчитель математики та інформатики»

Університет Софія-Антиполіс  іцца, Франція)надає можливість можливість отримання подвійного диплому для кращих магістрів нашого факультету      

Чого можна навчитися?

Студенти усіх спеціальностей отримають фундаментальну математичну освіту протягом перших двох років навчання з подальшоюпоглибленою  підготовкою залежно від обраної спеціальності, спеціалізації  і власних інтересів.

Математики пізнають фундаментальні розділи класичної та сучасної математики. Ці розділи забезпечують обґрунтовування та ефективний інструментарій сучасних наук та технологій, в тому числі фізичних, аерокосмічних, комп’ютерних, фінансово-економічних.

Прикладні математики будують моделі фізичних, технічних та фінансово-економічних систем, використовують сучасне програмне забезпечення для розв’язання задач чисельного моделювання, комп’ютерної алгебри та геометрії, керування системами та процесами. Вчаться  створювати розширення та надбудови для систем інженерної комп’ютерної графіки, офісних та спеціальних математичних пакетів, займаються моделюванням руху рідини, газу та плазми, яке пов’язане із задачами сучасної техніки, матеріалознавства, екології, нано- та біотехнологій, аерокосмічних та біомедичних застосувань. Опановують сучасні пакети прикладних програм для комп’ютерного моделювання складних процесів.

Інформатики, тобто майбутні спеціалісти з комп’ютерних наук та інформаційних технологій,  вчаться розробляти програмне забезпечення та мережеві проекти, захищати інформацію. Застосовують математичне та комп’ютерне моделювання процесів і систем у галузях інформатики, природознавства і техніки. Опановують системне програмування і системи керування базами даних, математичний аналіз комп’ютерних програм, квантову інформатику,  вивчають та будують інформаційні системи.

  • А чи можна розраховувати на матеріальну підтримку?

Іногороднім студентам пропонується гуртожиток. Студентам, що успішно складають сесії, виплачується стипендія. Відмінники отримують підвищену стипендію. А наші студенти, які досягли особливих успіхів у навчанні, є лауреатами престижних іменних стипендій: стипендії імені О М. Ляпунова, стипендії Фонду імені Н. І. Ахієзера, стипендії імені І. Є. Тарапова, стипендії Фонду Ю. Сапронова, стипендії Харківського міського голови «Обдарованість»,  Президентської стипендії, премії Національної академії наук України та інших. Студенти з малозабезпечених сімей отримують соціальну стипендію та матеріальну допомогу, а студентська профспілка пропонує їм пільгові путівки на оздоровлення та лікування.

Випускник факультету Носич Андрій аналізує у науковому центрі ЦЕРН (Женева) данні Великого адронного колайдера:

  • Як можна використати  «мехматівську» освіту?
  • Можна продовжити наукову діяльність, розпочату на нашому факультеті, виконуючи дослідження в одному з наукових центрів – українських університетів або інститутів Національної академії наук України.
  • Можна обрати почесний шлях вчителя або викладача і піти працювати до школи, технікуму, технічного ВУЗу, університету… Всюди, де викладається математика або інформатика, чекають на наших випускників.
  • Високий рівень підготовки наших студентів дозволяє їм успішно продовжити навчання в університетах Європи, США, Канади й здобути ступінь доктора філософії (PhD). За останні роки такою можливістю скористалися десятки випускників факультету.
  • Наші випускники успішно працюють аналітиками, програмістами у численних організаціях, де вони розробляють та супроводжують програмне забезпечення.
  • Можна знайти себе і в цікавому світі банківської справи, у фінансових структурах, де для наших випускників теж є робота, яка потребує високої кваліфікації математика і програміста.
  • Новітні спеціальності – аналітики та статистики для страхових компаній та дослідницьких медичних центрів – це теж можливість проявити себе для наших випускників.
  • Оскільки наш факультет сприяє всебічному розвитку інтелекту студентів, багато випускників отримують другу вищу освіту за рахунок відомих фірм, які зацікавлені у використанні потенціалу «мехматян» в економіці, бізнесі та фінансах.

Ми чекаємо на усіх, хто цікавиться математикою, полюбляє програмування та бажає отримати диплом, який визнають і поважають у багатьох країнах світу.

  • А як можна вдосконалити свою освіту?

Можна відвідувати факультативи та студентські наукові  семінари,  брати  участь у роботі  Студентського наукового товариства: виступати на щорічній студентській науковій конференції, змагатися на студентських олімпіадах. А наші кращі студенти відряджаються на стажування або  для  виконання магістерських робіт до Німеччини, Франції, Шотландії та Польщі.

А ще можна продовжити навчання в аспірантурі, захистити дисертацію і отримати ступінь кандидата фізико-математичних або технічних наук. На факультеті працюють спеціалізовані вчені ради за спеціальностями «Математичний аналіз», «Диференціальні рівняння», «Математична фізика», «Математичне моделювання та обчислювальні методи» та «Механіка рідини, газу та плазми».

У 2013 році на факультеті відкрито спеціалізацію «Біостатистика» з можливістю сертифікації за програмним пакетом аналітики SAS та працевлаштування у компаніях Roche та Experis. Близько тридцяти випускників факультету останніх трьох років працюють у компаніях з аналізу клінічних досліджень.